AscentSQL

AscentSQL - System do zarządzania firmą

Ascent SQL to wielomodułowy, zintegrowany system informatyczny klasy ERP wspomagający zarządzanie przedsiębiorstwami małej i średniej wielkości. Nasz system ERP umożliwia śledzenie transakcji i procesów przedsiębiorstwa na każdym z etapów realizacji, pozwala generować szereg symulacji i zestawień ułatwiając podejmowanie trafnych decyzji. Ascent SQL zapewnia wsparcie dla Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001: 2000

Łatwość adaptacji sprawia, że system znajduje zastosowanie w firmach o różnorodnym profilu działalności: usługowych, handlowych, serwisowych, dystrybucyjnych, produkcyjnych. System wspiera zarządzanie firmami wielooddziałowymi, gwarantuje spójność i integralność przetwarzanych danych.

Architektura naszego systemu ERP została oparta o serwer baz danych MS SQL Server. Modułowa budowa umożliwia dowolną konfigurację systemu w zależności od potrzeb przedsiębiorstwa, co pozwala dostosować funkcjonalność systemu do indywidualnych wymagań użytkownika.

Wizualizacja transakcji

System ERP - Ascent SQL został wyposażony w moduł wizualizacji transakcji związanych z realizacją procesów biznesowych. Historia transakcji jest przedstawiana w czytelny, graficzny sposób. Okno wizualizacji pozwala w łatwy sposób przejść bezpośrednio do wybranych dokumentów występujących w ścieżce realizacji procesu.

Wsparcie wielojęzyczne

System Ascent SQL obsługuje operacje przeprowadzane z kontrahentami zagranicznymi w językach obcych. Transakcje biznesowe mogą być zawierane w dowolnej walucie i w dowolnym języku obcym. Kartoteki systemowe można przetłumaczyć na dowolne języki obce zdefiniowane w systemie. Przetłumaczone wartości kartotek są wykorzystywane w procesie wystawiania dokumentów dla kontrahentów zagranicznych w języku obcym.

Obsługa procesu windykacji

System pomaga obsługiwać proces windykacji należności w firmie. Z należnościami kojarzone są zdarzenia, zadania, notatki. Dla każdego kontrahenta można tworzyć indywidualne procedury windykacyjne. Definiowane etapy windykacji zarówno na poziomie kontrahenta jak i dokumentu, pozwalają określić sposób reagowania systemu przy próbie sprzedaży. Automatycznie generowane zadania windykacyjne umożliwiają pełną kontrolę procesu windykacji.

Łatwa rozbudowa i integracja

Nasz system ERP pozwala projektować własne rozszerzenia funkcjonalności, dzięki dostarczanej wraz z systemem bibliotece Ascent SDK (ang. Software Development Kit). Biblioteka SDK to narzędzie stworzone na podstawie sprawdzonych standardów w oparciu o technologię COM, wspomaga integrację i rozbudowę systemu.